آموزش رایگان جی کوئری

جی کوئری یا JQuery محبوب ترین کتابخانه ی زبان جاوا اسکریپت است و در این بخش از معرفی جی کوئری میخواهیم تا در مورد این کتابخانه و ویژگی هایش و آنکه چرا باید یادگیری جی کوئری را جدی بگیریم، کمی با شما بحث و گفت و گو کنیم.

جی کوئری چیه ؟

در واقع جی کوئری یک زبان برنامه نویسی نیست. جی کوئری یک کتابخانه است که براساس زبان قدرتمند جاوا اسکریپت ساخته شده است. به بیان بهتری که امروز افراد از جی کوئری یاد میکنند، جی کوئری یک راه ساده تر برای نوشتن کدها و دستوراتی براساس زبان جاوا اسکریپت است. بر اساس سایت رسمی جی کوئری، این کتابخانه یک ابزار بسیار سریع، کم حجم و قدرتمند از زبان جاوا اسکریپت است.

یادگیری جی کوئری چه کاربردی دارد؟

جی کوئری امکاناتی را در اختیار ما قرار میدهد که شاید اگر بخواهیم آنها را با جاوااسکریپت به تنهایی پیاده سازی کنیم ساعت ها زمان و انرژی زیادی باید صرف کنیم. جی کوئری به ما امکان دسترسی، تغییر و دریافت داده ها در سند html را فراهم میکند. جی کوئری درساخت افکت های انیمیشنی تحت وب بسیار به ما کمک میکند و یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت آموزش جی کوئری طراحی و ایجاد افکت های انیمیشنی با چند خط کد کوتاه است.

Ajax در جی کوئری

کدنویسی ajax با استفاده از جی کوئری بسیار ساده و روان انجام میشود. اگر همان دستورات ajax را بخواهیم با جاوا اسکریپت بنویسیم، تقریبا باید تا چهار برابر بیشتر کد نویسی انجام دهیم و کدهای جاوا اسکریپت ما بسیار طولانی می شود.

کتابخانه ی جی کوئری با تمامی مرورگر ها سازگاری دارد و هنگام استفاده از Jquery نگرانی از این بابت برای ما وجود نخواهد داشت. پس هنگامی که ما جاوا اسکریپت را با استفاده از جی کوئریی پیاده سازی میکنیم نگرانی ای در مورد این نداریم که آیا کد ها ی ما با IE7 یا دیر مروگر ها سازگاری دارد یا خیر.

مزایای یادگیری جی کوئری

آموزش جی کوئری نسبت به  آموزش جاوا اسکریپت بسیار بسیار ساده تر است و زمان بسیار کمتری را برای یادگیری جی کوئری باید صرف کنیم. در این دوره رایگان جی کوئری مثال هایی در این باره ذکر شده است.

در این دوره چه مطالبی از جی کوئری آموزش داده می شود؟

این دوره به صورت رایگان در اختیار دوستان عزیز و کاربران وبسایت مگا جی اس قرار گرفته است و هدف از این دوره این است تا مباحث پایه و مهم Jquery را به طور کامل به شما آموزش دهیم. این دوره به صورت رایگان قابل دانلود می باشد اما این موضوع باعث آن نشده است تا از کیفیت آن کاسته شود. هنگامی که این دوره را به طور کامل ببینیدو به مباحث آن مسلط شوید، خواهید توانست هر کدی با سینتکس جی کوئری را تشخیص و به سادگی آن را تجزیه و تحلیل کنید. تنها پیشنیازی که این آموزش جی کوئری دارد آشنایی نسبی با دستورات و سینتکس جاوااسکریپت است.