مجموعه آموزش‌ JavaScript (جاوا اسکریپت)

مجموعه آموزش JavaScript با هدف بهبود وضعیت آموزش جاوا اسکریپت به زبان فارسی شامل چند دوره جاوا اسکریپت از مقدماتی تا پیشرفته آماده شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. شما کاربران گرامی MEGAJS میتونید از آموزش رایگان جاوااسکریپت شروع کنید و اولین قدم در یادگیری جاوا اسکریپت را بردارید. در این صفحه تمام مطالب مربوط به آموزش جاوا اسکریپت (JavaScript) از جمله محتوای آموزشی متنی، مقالات آموزشی و فیلم های آموزش جاوا اسکریپت به طور کامل آورده شده و این صفحه منبع کامل آموزش جاوا اسکریپت است. پس تا پایان این صفحه را با دقت بخونید و از مسیر درست javascript را یاد بگیرید تا با شیوه ای متفاوت در آموزش های برنامه نویسی، درک کاملی از زبان جاوا اسکریپت بدست آورید.

دوره مقدماتی جاوااسکریپت

دوره مقدماتی جاوااسکریپتدوره مقدماتی جاوااسکریپت اولین قدم برای شروع برنامه نویسی زبان جاوااسکریپت است. این دوره رایگان شامل 20 قسمت آموزش مقدماتی Javascript میباشد و از ساده ترین مباحث جاوااسکریپت شروع میشه و تا تسلط کامل بر مبانی برنامه نویسی جاوااسکریپت ادامه دارد. در این دوره اصول برنامه نویسی با جاوااسکریپت را یاد میگیرید و در قدم های بعدی سراغ مباحث پیشرفته JavaScript میریم و مواردی مانند شی گرایی در جاوااسکریپت ، DOM، BOM و فانکشن ها در دوره های بعدی مورد بررسی قرار میدیم. جاوااسکریپت محبوب ترین زبان برنامه نویسی سال ۲۰۱۹ و ۶ سال گذشته است؛ پس بدون اتلاف وقت این دوره رایگان جاوااسکریپت را شروع کنید تا با شیوه تدریس متفاوت به این زبان برنامه نویسی قدرتمند علاقه مند شوید.

 

اولین قدم از مسیر یادگیری جاوااسکریپت

آموزش های کامل جاوااسکریپت

هدف از تولید سری دوره های آموزشی کامل جاوااسکریپت در وبسایت MEGAJS بررسی هر چه دقیق تر مباحث پرکاربرد در جاوااسکریپت هست. در این سری از آموزش های کامل جاوااسکریپت مباحث زیر به طور کامل بررسی میشه و با مثال های زیاد و کاربردی تمامی مطالب مهم مربوط به جاوااسکریپت تمرین میشود.

دوره کامل عملگرها در جاوااسکریپت

آموزش کامل عملگرها

آموزش کامل عملگرها در جاوااسکریپت اولین دوره از سری دوره های “آموزش کامل جاوااسکریپت” هست. در این دوره تمامی مباحث و چالش های مربوط به operatorها در Javascript پوشش داده شده و با حل مثال های زیاد و کاربردی سعی شده تا تمامی نکات به خوبی برای شما عزیزان بیان شود تا یکبار برای همیشه مبحث عملگرها در جاوااسکریپت بسته شود. پیش نیاز این دوره آشنایی مقدماتی با جاوااسکریپت هست و به پیش نیاز دیگه ای نیاز ندارد. پس قبل از اینکه این دوره را شروع کنید، دوره مقدماتی جاوااسکریپت پیشنهاد میشه.

دومین قدم از مسیر یادگیری جاوااسکریپت

دوره کامل حلقه ها و دستورات شرطی در جاوااسکریپت

آموزش کامل دستورات کنترلیدستورات کنترلی یکی از موارد بسیار مهم در جاوااسکریپت است که در همه اپلیکیشن ها و وبسایت ها کاربرد  دارند. منظور از دستورات کنترلی همون حلقه ها (for , while , do…while , for…in , for…of) و شرط ها (if , switch , else) هستند. در این دوره تمامی حالت های مختلف از حلقه ها و دستورات شرطی بررسی کردیم . با کلی مثال کاربردی و واقعی همه مباحث مربوط به دستورات شرطی و حلقه ها در جاوااسکریپت را پوشش دادیم.

سومین قدم از مسیر یادگیری جاوااسکریپت

دوره کامل Object ها و اشیا در جاوااسکریپت

آموزش کامل Object ها یا اشیاObjectها یا اشیا یکی از موارد بسیار پر کاربرد در جاوااسکریپت و همه زبان های برنامه نویسی هستند که مقدمه مبحث شی گرایی در جاوااسکریپت است که امروزه شی گرایی یکی از رکن های اساسی برنامه نویسی محسوب میشود. پس اگر قصد حرفه ای شدن در جاوااسکریپت را دارید این دوره را به هیج عنوان از دست ندهید. در این دوره ۰ تا ۱۰۰ مبحث Object ها در جاوااسکریپت بررسی شده است. و در انتهای دوره چند تمرین پرکاربرد و حرفه ای انجام میدیم تا Objects یا اشیا را به خوبی یاد بگیرید.

چهارمین قدم از مسیر یادگیری جاوااسکریپت

دوره کامل آرایه ها در جاوااسکریپت

آرایه ها در جاوااسکریپتآرایه ها یا Arrays در جاوااسکریپت یکی از انواع داده ای بود که در دوره مفدماتی جاوااسکریپت یاد گرفتیم. با استفاده از آرایه ها میتونیم یک لیست یا مجموعه ای از داده را در یک متغیر ذخیره کنیم و با استفاده از متدهای مختلف، تک تک آیتم ها یا Elementهای آرایه را پیمایش کنیم و هر کاری که بخوایم میتونیم با اعضا Arrays انجام بدیم. در نهایت با استفاده از شماره index میتوانیم به تک تک عناصر یک آرایه (Array) درسترسی پیدا کنیم. یکی از خوبی های آرایه میتونیم به این نکته اشاره کنیم که در آرایه ها میتونیم هر مدل داده ای که داریم رو ذخیره کنیم (object و number و string و array و…)

پنجمین قدم از مسیر یادگیری جاوااسکریپت

دوره کامل توابع در جاوااسکریپت

توابع در جاوااسکریپتتوابع یا Functions در جاوااسکریپت و هر زبان برنامه نویسی دیگه، یکی از اصلی ترین مباحث کاربردی در برنامه ها، اپلیکیشن ها و وبسایت ها است. هر قسمت از اپلیکیشن ما با استفاده چند تابع کار میکند و یه جورایی توابع  و Functionها اومدن تا از چند باره کد زدن جلوگیری کنند و در زمان و هزینه ما صرفه جویی کنند. با استفاده از توابع  دیگر نیازی نیست کدها رو تکرار کنیم و فقط موقع نیاز کافیه یکبار اسم تابع را صدا کنیم. مثلا برای تایید فیلدهای یک فرم یک تابع مینویسیم که خود تابع شامل چند تابع میشه و هرجا از فرم استفاده کردیم میتونیم از تابع تایید فرم استفاده کنیم و نیازی به دوباره نویسی کد ها نیست.

ششمین قدم از مسیر یادگیری جاوااسکریپت

دوره هیولای جاوااسکریپت

آموزش پروژه محور جاوااسکریپتدوره هیولای جاوااسکریپت آخرین و اصلی ترین قدم برای یادگیری کامل جاوااسکریپت، دوره پروژه محور هیولای جاوااسکریپت شو! در این دوره که از ۰ تا ۱۰۰ جاوااسکریپت تدریس میشه از ۲۰ پروژه حرفه ای و کاربردی برای آموزش هرچه بهتر هر مبحث و مطلب استفاده شده است. اگر طبق نقشه راه آموزش جاوااسکریپت جلو اومده باشید، بعد از یادگیری اصول و مفاهیم اصلی جاوااسکریپت که در دوره های قبلی یاد گرفتیم بالاخره نوبت به استفاده از متدها و مطالب در پروژه های واقعی است. در دوره هیولای جاوا اسکریپت با استفاده از پروژه مسیر آموزش رو جلو میبریم و در قالب پروژه با مباحث جدید javascript آشنا میشیم. در این دوره مثال کاربردی و واقعی استفاده شده و فقط قسمت جاوااسکریپت هر پروژه به صورت کامل از ۰ تا ۱۰۰ با جاوااسکریپت خام زده شده است و از هیچ فریمورک و کتابخانه ای استفاده نشده است تا شما به هسته اصلی جاوااسکریپت مسلط بشید و بعد از این دوره، یادگیری فریمورک ها و کتابخانه هایی مثل react و … خیلی خیلی راحت تر و لذت بخش تر برای شما میشود.

پس وقتو تلف نکنید و همین حالا دوره پروژه محور جاوااسکریپت را شروع کنید و به یک هیولا در جاوااسکریپت تبدیل شوید.

آخرین قدم از مسیر یادگیری جاوااسکریپت